Pokud jste se právě dozvěděla, že Vaše miminko trpí alergií na bílkovinu kravského mléka či mu byla diagnistikována nesnášenlivost laktózy, tak jste určitě ihned, stejně jako já, začala pátrat na internetu s cílem dozvědět se, jak s touto diagnózou žít.  Bohužel jsem našla jen velmi kusé informace. Nic moc o projevech alergie, sem tam nějaký recept. Proto jsem se rozhodla, založit web www.bezmlecnadieta.cz. Doufám, že se podaří na jedno místo shromáždit důležité informace o této alergii a životu s ní. Cílem webu je nejen podávat cenné informace, ale také si navzájem vyměňovat zkušenosti a sdílet Vaše příběhy, které mají společného jmenovatele a tím je zkráceně - alergie na mléko.

Začneme tím, že Vám o alergii na bílkovinu kravského mléka a nesnášenlivosti laktózy prozradíme podstatné informace. Poradíme Vám čím se dá mléko nahradit, seznámíme Vás s komerčně vyráběnými potravinami (bezmléčné, rostlinné sýry, náhrady másla) které jsou vhodné při bezmléčné dietě, v sekci recepty bez mléka Vám ukážeme  jak se dá bez mléka vařit.

Novinky

Hotové dezerty a jogurty - tipy na zpestření jídelníčku pro starší děti a dospělé při bezmléčné dietě

02.03.2015 10:30

Co dát dětem na svačinku, když nesmí mléko? Pokud bude mít dítě pestrou a vyváženou stravu nemusíte se bát, že mu bude něco chybět, mléko nahrazovat nemusíte. Pokud Vás však přeci jen přepadne nálada na jogurt či "mléčný" dezert a nechcete se Vám jej zrovna doma vyrábět, můžete si koupit většinou povedené hotové výrobky, které neobsahují ani kapku mléka.        

Plnohodnotná strava může být i bez mléka a mléčných výrobků

24.02.2015 10:59

Díky receptům a recenzím potravin bez živočišných tuků o starost méně!

Už si nemusíte dělat starosti, čím nahradit mléko. Poradíme vám.

Zajímavý obsah pro všechny maminky a další starostlivé členy rodiny, kteří se díky děťátku s alergií na mléčnou bílkovinu či nesnášenlivostí na laktózu musí každodenně potýkat s otázkou, co dát drobečkovi jíst.

 

Přínosem bude pro mě a pro ostatní i Vaše příběhy, ve kterých nám budete popisovat Váš boj s touto alergií. Důležité je vědět, že v tom nejste Vy ani vaše děti samy. Navzájem si svěřovat své vítězství i prohry, vyměňovat cenné zkušenosti - to je to, oč tu běží.

Záznamy: 6 - 7 ze 7
<< 1 | 2