Novinky

Plnohodnotná strava může být i bez mléka a mléčných výrobků

24.02.2015 10:59

Díky receptům a recenzím potravin bez živočišných tuků o starost méně!

Už si nemusíte dělat starosti, čím nahradit mléko. Poradíme vám.

Zajímavý obsah pro všechny maminky a další starostlivé členy rodiny, kteří se díky děťátku s alergií na mléčnou bílkovinu či nesnášenlivostí na laktózu musí každodenně potýkat s otázkou, co dát drobečkovi jíst.

 

Přínosem bude pro mě a pro ostatní i Vaše příběhy, ve kterých nám budete popisovat Váš boj s touto alergií. Důležité je vědět, že v tom nejste Vy ani vaše děti samy. Navzájem si svěřovat své vítězství i prohry, vyměňovat cenné zkušenosti - to je to, oč tu běží.

Pomazánky a sýry - tipy na zpestření jídelníčku pro starší děti a dospělé při bezmléčné dietě

03.03.2015 13:35

Už Vás nebaví jíst pořád dokola jen chleba s  marmeládou nebo šunkou? Věřte nebo ne, ale na trhu jsou dnes k dostání i zcela mléku prosté sýry. A pokud zrovna rostlinných sýrům nefandíte, třeba si vyberete z velkého množství nejrůznějších paštik a pomazánek bez lepku, mléka i vajec. 

 

Co se dá koupi v obchodech - bezmléčné vychytávky na sladké pečení

03.03.2015 13:33

Chcete upéct dort či udělat mléčný dezert a nevíte čím nahradit smetanu v krémech, náplních a polevách? Nezoufejte. Nahradit se dá vše.

 

Nutella bez mléka - tipy na zpestření jídelníčku pro starší děti a dospělé při bezmléčné dietě

03.03.2015 13:25

Dětem, které mají ABKM nemusíte odepírat sladké pochoutku, kterou děti většinou zbožňují. Jen jim nabídnete o fous zdravější alternativu sladkého mlsání.

 

Hotové dezerty a jogurty - tipy na zpestření jídelníčku pro starší děti a dospělé při bezmléčné dietě

02.03.2015 10:30

Co dát dětem na svačinku, když nesmí mléko? Pokud bude mít dítě pestrou a vyváženou stravu nemusíte se bát, že mu bude něco chybět, mléko nahrazovat nemusíte. Pokud Vás však přeci jen přepadne nálada na jogurt či "mléčný" dezert a nechcete se Vám jej zrovna doma vyrábět, můžete si koupit většinou povedené hotové výrobky, které neobsahují ani kapku mléka.        

Čím zajistit dostatek vápníku ve stravě při bezmléčné dietě?

03.04.2015 21:39

Mnohé maminky se bojí, že když dětem nebudou dávat mléko a mléčné výrobky, budou děti trpět nedostatkem vápníku. Naštěstí to tak není! Je spoustu potravin a nápojů, které obsahují vápník dokonce ve větší míře než mléko.

Ochutnáno : kokosový jogurt a konopný dezert

23.02.2016 17:08

Po měsíci občasného snězení sójového jogurtu na svačinku jsme bohužel zjistili, že se dceři rapidně zhoršil ekzém. Vyrážky kolem pusy se jí objevily i po lžičce rýžového dezertu Kika. Nejspíš reakce na chemickou "vanilku". Proto hledám na netu i b obchodech další možnosti svačinek.

Quinoa - novinka na českém trhu, která se stává poslední dobou do velké obliby. Bohužel tím jak roste poptávka po této pseudoobilnině, roste závratně i její cena. Můžete se s ní setkat i pod názvem merlík chilský. Quinoa se může pochlubit velmi vysokým obsahem bílkovin s vyrovnanou skladbou aminokyselin, je přirozeně bezlepková. Díky tomuto je často často řazena mezi superpotraviny, superfoods. Plusem  je vysoký podíl hořčíku a vitamínu B a  minerálních látek jao je vápník, železo, měď, fosfor, hořčík, zinek, draslík aj.

Mořské řasy mají velmi dobrou využitelnost vápníku. Wakamé, Nori

Dalším zdrojem vápníku jsou ořechy a semínka  jako mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy, sezam, semínka slunečnice, mák. Z máku se dá udělat výborné makové mléko.  Ze zeleniny je hlavním zdrojem vápníku hlávkový salát, pórek, brokolice, kapusta, hrášek, fazole. Z ovoce je na vápník bohatý pomeranč a sušené ovoce jako např.meruňky, datle, švestky.